יום שלישי, 17 באוקטובר 2017

קלינטון רוצה לחזור לסנאטמזהירה מפני "מלחמה קרה בסייבר"
"ניסו להשתיק אותי" ]

על הברקזיט: ההחלטה מבוססת על שקר גדול על טראמפ: בריטניה צריכה להיזהר כשהוא חותמת על הסכמים איתו על נשק גרעיני: טראמפ עלול להשתמש בו ברגע של כעס

עם פתיחת סיורה בבריטניה אמרה הילרי קלינטון, כי ההחלטה על פרישת הממלכה מהאיחוד האירופי (ברקזיט) מבוססת על שקר גדול. עוד הזהירה, כי נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, פתח במלחמה קרה בסייבר נגד המערב. היא גם דחקה בנשים נוספות להיכנס לפוליטיקה, שיבחה את אלו שהתלוננו על מפיק הקולנוע הארווי וינשטיין ואמרה שהתנהגותו מגעילה. כך מדווח העיתון גארדיאן.

בהתייחסה לדונלד טראמפ אמרה קלינטון, שהוא הודה בתקיפה מינית שביצע ושיש לו היסטוריה של שנאת נשים. למרות זאת, תומכיו נהנים מכך שהוא נבחר לנשיאות. לדבריה, לאחר ההפסד בבחירות לנשיאות, גורמים במפלגה הדמוקרטית ניסו להשתיק אותה אך היא אמרה שהיא לא הולכת לשום מקום. עוד אמרה, שהיא תנסה לזכות בחזרה במושבה בסנאט מטעם מדינת ניו-יורק בבחירות שיערכו בשנה הקרובה. לאחר ההפסד בבחירות, הודתה קלינטון, היא חוותה התמוטטות עם צער ואכזבה.

סיורה של קלינטון בבריטניה נועד לקדם את מכירת זיכרונותיה על הבחירות. בשיחה עם כתב של BBC אמרה קלינטון, שבמבט לאחור על הברקזיט, ניתן לראות שזו הייתה הקדמה למה שקרה בבחירות בארה"ב. היא דחקה בבריטניה להיזהר בחתימה על הסכמים עם טראמפ, מאחר שאינו מאמין בסחר חופשי. כמו-כן היא האשימה את ממשלת רוסיה בניהול מלחמת מידע במהלך קמפיין הבחירות לנשיאות, טקטיקה שלדבריה מהווה סכנה לדמוקרטיות המערביות.

קלינטון האשימה את ממשלת רוסיה בפרסום סיפורים שקריים ברחבי הרשתות החברתיות במטרה לפגוע בה, וכדי ללבות את הלהבות בחברה האמריקנית ולהגביר את הקיטוב. לגרסתה, ארה"ב ידעה בצורה חלקית על המעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות, אך לא היה ידוע השימוש ברשתות החברתיות. היא ציטטה מחקר שפרסמה לאחרונה אוניברסיטת קולומביה, לפיו 10 מיליון בני אדם ממדינות מפתח בארה"ב ראו מודעות בפייסבוק שנקנו על-ידי גורמים רוסיים ומודעות אלו שותפו יותר מ-340 מיליון פעמים. הפריצה הרוסית לשיח האמריקני, נחשבת בעיני קלינטון למאבק בין הליברליות לאוטוריטריות, מאבק שהוא מעין מלחמה קרה חדשה.

קלינטון אמרה, שהיא האמינה שהבוחרים האמריקנים יעריכו שלווה וקור רוח כמאפיינים של נשיא פוטנציאלי, ושהיא לא התכוננה לקמפיין בחירות הדומה לתוכנית ריאליטי בטלוויזיה. לשיטתה, נשים תמיד יישפטו בחומרה רבה יותר, דבר שטראמפ ניצל במהלך הקמפיין שלו והביא לניצחונו בבחירות.

לדברי קלינטון, פוליטיקאים דמוקרטים ורפובליקנים חוששים שברגע של כעס עלול טראמפ להורות על שיגור נשק גרעיני. לטענתה, היא מעולם לא חששה כך מגישתו של נשיא אמריקני לנשק גרעיני. לדבריה, אחת ההצעות שהועלו הייתה ששיגור נשק גרעיני צריך להיעשות ביחד עם מזכיר ההגנה או מזכיר המדינה. היא לא יודעת מה יעלה בגורלו של ממשל טראמפ, מאחר שגם רפובליקנים רבים חוששים מהנזק שהוא גורם למוסדות אמריקנים - הוסיפה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה